Sosyal Medya

Sosyal medya Uzmanları için en iyi 15 Araç

Dijital pazarlama ve Sosyal Medya uzmanlarının kullanması gereken 15 chrome uzantısı. Kullanmasanız da göz atmanızda fayda var.

Bu uzantılarla dolu liste aynı zamanda profesyonelliği, dakikliği ve üretkenliği artıran çok çeşitli verimli sosyal medya uzantılarına da sahiptir. Ve hayatı kolaylaştıran kullanışlı  ve ücretsiz eklentileri kim sevmez ki!

Dijital bir pazarlamacı olarak, pek çok şeyi takip etmelisiniz – geliştirme, araştırma, raporlama, yeni potansiyel müşteriler, mevcut müşteriler vb. Çeşitli aşamalardaki farklı projeler. Bu uzantı uygulamaları, pazarlamacıları proje geliştirmeleri konusunda güncel tutarak, yapılacaklar hatırlatıcıları göndererek, içeriği geliştirerek ve daha fazlasını yaparak organize bir çalışma ortamı oluşturur .

Bu 15 Chrome Uzantısını tarayıcınıza hemen ekleyerek Google’ın sizin için çalışmasını optimize edebilir ve hemen çalıştırabilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanları ve Dijital Pazarlama Uzmanları için Ücretsiz Araçlar

1. StayFocused: Uygulama bloğu ve web sitesi bloğu google chrome uzantısı

Üretkenliği artırmak için tasarlanan StayFocused uzantısı, gösterişli Google’da geçirdiğiniz zamanı sınırlar. Odak noktanızı daha önemli olana sabitlemek için bir gün ihtiyaç duyduğunuz kaba gücü sunar.

Fiyatlandırma:

Bedava

Sosyal Medya Uzmanları ve Dijital Pazarlama Uzmanları için Ücretsiz Araçlar

2. Momentum: Kişisel kontrol paneli yeni sekme chrome uzantısı

Belki de Momentum , üretkenlik için en iyi Chrome uzantısıdır. Sizi alıntılarla motive ederek,  pozitifliği teşvik ederek ve mükemmel  fotoğraflardan ilham alarak odağınızı yeni baştan önemli hale getirir. Günlük Odaklanma, Yapılacaklar, Geri Sayımlar, Metrikler, Etkinlik Hatırlatıcı ve Bağlantılar gibi özellikler, internette bilinçli olarak gezinmenize yardımcı olur. Daha ne? Artı sürüm, ayda yalnızca 3,33 ABD doları fiyatla mevcuttur.

Fiyatlandırma

Ayda 3,33 ABD doları

3.Diigo Web Collector: Chrome için yer imi

Diigo , önemli cümleleri vurgulamanıza, sayfaları işaretlemenize ve kaydetmenize, not yazmanıza ve referansları tek bir yerde toplamanıza olanak tanıyan bir araştırma chrome uzantısıdır. Genellikle bir kampanya planlamak, trendleri öğrenmek ve rakibin stratejisini karşılaştırmak için Ar-Ge’ye saatlerce yatırım yapan sosyal medya pazarlamacıları için kullanışlıdır.

Fiyatlandırma:

Bedava

4. Google Analytics URL Builder: Çevrimiçi UTM izleme

UTM parametreleri oluşturmanıza izin veren bir izleme uzantısıdır. Bu eklentinin yardımıyla, kampanyalarda kullanılan UTM etiketlerinin etkinliğini ölçebileceksiniz. Google Analytics URL Oluşturucu , şablonları başkalarıyla paylaşmanıza da olanak tanır, URL’leri manuel olarak oluşturmanız gerektiğinde zaman kazandırır.

Fiyatlandırma:

Bedava

5. Ghostery: Web’i daha temiz, daha hızlı ve daha güvenli hale getirir

Ghostery , reklamları ve izleyicileri engellemek için tasarlanmıştır, bu üretkenlik chorome uzantısı harika bir sosyal medya pazarlama aracıdır. Onun yardımıyla, rakiplerin sitelerinde ziyaretçileri çekmek, meşgul etmek ve dönüştürmek için kullandıkları izleyicileri öğrenebileceksiniz.

Fiyatlandırma

11,99 ABD doları / ay / kullanıcı *

6. SpyFu: Profesyoneller için SEO ve PPC araçları

Rakibin site verilerine göz atmanıza izin veren başka bir verimli izleyici uzantısı. Spyfu , rakibin son dokuz yılda Google’da nerede göründüğü de dahil olmak üzere kapsamlı bilgileri ortaya koyuyor. Sosyal medya pazarlama (SMM) eklentisi, AdWords’te satın alınan tüm anahtar kelimeleri, her reklam varyasyonunu ve ayda 33 ABD doları karşılığında her organik sıralamayı da gösterir.

Fiyatlandırma

33 $ / ay

İçerik oluşturma ve uygulama

7. Canva: Tasarım her yerde

Sosyal medya reklamlarının nasıl performans göstereceği görsellere çok bağlıdır. Instagram ve Pinterest gibi fotoğraf odaklı platformlar, içerik odaklı Twitter veya Facebook’tan daha iyi yatırım getirisi sağlıyor. Bunun nedeni, fotoğrafların daha fazla ilgi çekmesidir . Bu sosyal medya trendinden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için etkileyici ve dikkat çekici gönderiler oluşturmak zorunlu hale geliyor. Canva’nın devreye girdiği yer burasıdır .

Fiyatlandırma

Bedava

8.Figure it Out: Saat dilimi sıkıntınızı çözün

Bir dijital pazarlamacı, farklı saat dilimlerinde müşteriler ve hedef kitleler için çalışır. Onlar için, Fig it Out , kullanışlı bir araç olduğunu kanıtlıyor. 10 adede kadar saat dilimini takip etmenizi sağlayan ve gönderileri buna göre planlayan bir uzantıdır.

Fiyatlandırma

Ücretsiz ve ücretli (3 $ / ay)

9. WhatFont: Web sayfalarındaki yazı tiplerini tanımlayın

Bir uygulama indirdiğinizde size çok benzer görünen, çok tanıdık veya kampanyanız için fazla ilginç olan yüzlerce yazı tipi verir. Bir gün bir siteye göz atarsınız – bir rakibin olabilir – ve sadece aradığınız yazı tipini bulursunuz, ancak hangisi olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmaz.

İşte o zaman WhatFont kurtarmaya gelir. Tek bir tıklama ile sadece adı değil, aynı zamanda yazı tipinin ailesini, stilini, ağırlığını, boyutunu, satır yüksekliğini ve rengini de ortaya çıkarır.

Fiyatlandırma

Bedava

10. Unsplash Instant: Sekmenizde güzel fotoğraflar

Her sosyal medya pazarlama gönderisi için, genellikle ücretsiz olarak yüksek kaliteli, profesyonel stok fotoğraflar bulmak için can sıkıcı bir görev vardır. Unsplash Instant , çiçeklerden gökyüzüne, masaüstü bilgisayarlardan sanatsal portrelere kadar harika fotoğraflar bulmanızı sağlar. Bunları ücretsiz olarak kaydedebilir ve her türlü ticari kullanım için kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Bedava

11. Colorzilla: Gelişmiş renkli ürünler

Colorzilla , bir web sayfasında gösterilen herhangi bir rengin üzerine gelmenize ve sosyal medya reklam gönderisindeki renk kodu hakkında bilgi edinmenize olanak tanır. Bu eklenti ile tutarlı renk temaları, çekici görseller oluşturabilecek ve mükemmel paletler elde edebileceksiniz.

Fiyatlandırma

Bedava

12. Sniply: İçerik aracılığıyla dönüşümü artırın

Üçüncü taraf içeriği aracılığıyla sosyal medya promosyonları, kendi çevrimiçi alanınıza götüren cazip bir harekete geçirici mesaj içerdiklerinde daha etkilidir. Sniply , herhangi bir içerik parçasına özel CTA eklemenize izin vererek bu dönüşüm oluşturan gönderileri oluşturmanıza yardımcı olur. Kontrol panelinde, eklenti, bağlantılarınızın kaç tıklama aldığını ve izleme amacıyla etkileşim düzeyini gösterir.

Fiyatlandırma

29 $ / ay

13. IFTTT

IFTTT ücretsiz dijital pazarlama uzantısı, birden fazla uygulamayı senkronize eder ve otomatikleştirir, böylece çok fazla zaman ve çaba tasarrufu sağlar. Basit bir ifadeyle, bir düzine farklı platforma aynı anda bir resim gönderebilirsiniz.

Fiyatlandırma

Bedava

14. LastPass: Ücretsiz şifre yöneticisi

LastPass Chrome uzantısını indirerek, her sosyal medya platformuna ait onlarca şifreyi hatırlamanıza gerek kalmayacak. Bu ücretsiz şifre yöneticisi bunu sizin için yapacak. LastPass aracılığıyla da bir ana parola oluşturabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Bedava

15. Buffer:

Bu sosyal medya uzantısıyla, farklı platformlarda gönderileri planlayıp yönetebileceksiniz. Buffer ayrıca, her bir gönderinin performansını takip etmek için analizleri takip etmenize izin verir.

Fiyatlandırma

85 $ / ay

Özetleyelim

İşte sosyal medya pazarlamacıları için mevcut en iyi 15 Chrome uzantısı için bir rehber. Yer imlerini kaydetmekten gönderileri ve şifreleri yönetmeye kadar, bu eklentiler dijital profesyonellere yardımcı olarak çalışacaktır.

Not: Fiyatlandırma gibi ayrıntılar, ilgili araç sağlayıcısına göre değişebilir.

“>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu