Dijital Pazarlama

Arama Motoru İzleme Araçları

Google SERP Nedir

Daha üst sıralarda yer almak ve web sitenize daha fazla organik trafik çekmek istiyorsanız, ücretsiz SERP denetleyici araçları, arama motorlarında sıralamanıza yardımcı olacak harika araçlardır. Şimdi bir SERP’nin ne olduğuna ve neden bir SERP denetleme aracının işletmeniz için hayati önem taşıdığına bakalım.

SERP denetleyici araçları, hangi web sitelerinin arama motoru sonuçlarında ve hedeflediğiniz anahtar kelime için Google sıralamalarında sıralandığını anlamak için gereklidir. Elde ettiğiniz bu önemli veriler, yalnızca hedeflediğiniz pozisyonları değil, aynı zamanda daha üst sıralarda yer almak için izleyeceğiniz stratejiyi de öğrenmektir.

Daha yüksek sıralama, web sitenize daha fazla potansiyel müşteri çekmekle eşdeğerdir. Anahtar kelime sıralaması denetleyicisinin yardımıyla, potansiyel müşterileri satışa dönüştürmeye bir strateji olarak daha yakın olacaksınız.

İster bir ajans ister küçük bir işletme olun, çevrimiçi sıralama ve mevcudiyet, yürütmekte olduğunuz tüm iş seviyeleri için vazgeçilmez bir optimizasyondur.

Ücretsiz SERP denetleyicisi ve izleyici araçlarıyla, ister masaüstü ister mobil olsun, izlemek istediğiniz anahtar kelimeleri yazmanız yeterlidir. Bunları analiz ettikten sonra , web sitenizi SERP sonuçlarından elde ettiğiniz verilere göre denetlemek için SEO araçlarını web sitenize entegre edin .

Hedeflenen anahtar kelimelerinizi analiz etmek için en iyi 5 Ücretsiz SERP Denetleyicisi ve İzleyici Araçlar 

Burada, herhangi bir ülkeden arama sonuçlarını gerçek zamanlı olarak görmenize yardımcı olacak ücretsiz SERP denetleyicisi ve izleyici araçlarını bir araya getirdik. Bu ücretsiz araçlarla sıralama zorluğu, organik trafik ve konum geçmişi hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. Ardından, seçili anahtar kelimelerinizi daha uzun kuyruklu anahtar kelimeler gibi düşük zor anahtar kelimelerle değiştirme şansınız olacak.

Şimdi işletmeniz için en uygun olanı bulmak için 5 ücretsiz SERP denetleyicisi ve izleyici aracını karşılaştıralım:

  • Ahref’ler
  • Whatsmyserp
  • SpySERP
  • AccuRanker
  • SerpWatch

Ahref

Ahrefs, hedeflediğiniz anahtar kelime için SERP ve web sitesi sıralamalarını analiz etmek için sınırlı bir ücretsiz sürüm sunar, ilk üç sıradaki web sitelerini ücretsiz olarak görme fırsatı olacaktır.

Ahrefs, diğer araçların aksine, web sitenizin performansını kolayca test edebileceğiniz birçok ücretsiz SEO aracına sahiptir. Aramanız için tüm sonuçları görmek isterseniz, SEO’nuzu düzenli bir şekilde geliştirmek için 7 günlük ücretsiz deneme veya ücretli sürümlere kaydolabilirsiniz. Ancak, takipçilerinde birden fazla anahtar kelime sıralayıcı girişi yoktur, yalnızca bir anahtar kelime sıralaması arayabilirsiniz. Arama Motoru İzleme (SERP)

Arama Motoru İzleme Araçları

Whatsmyserp

Başka bir anahtar kelime sıralaması denetleyicisi alternatifi Whatsmyserp’dir. Araç ile, anahtar kelimelerinizi, hedeflenen anahtar kelimeleriniz için sınırsız alan adı için ücretsiz olarak takip edeceksiniz.

Bu sıralama denetleyicisi ile, kayıt olmadan anahtar kelimelerinizi sınırsız bir şekilde takip edebileceksiniz. Whatsmyserp, SERP özelliklerini ve sitenizi ve rekabetinizi izlemek için diğer araçlara kıyasla sınırsız bir yol olarak özel bir fırsat sunar.

SpySERP

SpySERP ile Google, Bing, Yandex ve Yahoo için SERP sonuçlarını kontrol etmek çok kolay olacak, sonuçlarda görmek istediğiniz özel tarayıcınızı seçebilirsiniz.

Cihazı seçerek, web sitesinin lokasyon olarak sıralaması açısından masaüstü ve mobil versiyonlar arasındaki farkları göreceksiniz. SpySERP, masaüstü ve mobil olarak sizin için çift rapor sağlar. Web siteniz için mobil cihazlarda farklı bir sıralama konumu varsa, araç size bununla ilgili bir fikir verecektir ve onu optimize etmek için hızlı bir şekilde harekete geçeceksiniz. 

Ayrıca, rank checker aracı size kullanıcı dilini arama fırsatı verir, rapor farklılıkları yansıtır ve platformunuz için gelişmiş raporlar verir.

AccuRanker

Temel SERP izleme yazılımı arıyorsanız, AccuRanker size Google görünümü olarak en iyi arama sonuçlarını sunar. Sonuçları Google’ın size tam olarak nasıl gösterdiğini görebileceksiniz. 

Bu rütbe kontrol aracı, ücretsiz sürümü olduğu için son derece kullanışlıdır. AccuRanker size reklamları, yerel sonuçları ve her gün 5 kata kadar ücretsiz arama ile arama sonuçlarını gösterir. Bu aracın yardımıyla mobil ve masaüstü arasındaki farkları ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.

SerpWatch

SerpWatch, derin seviye izleme içgörülerine ve iş akışı optimizasyonuna sahip gelişmiş bir sıralama izleme aracıdır. Gelişmiş görüntü tanıma sistemleri açısından diğer rütbe izleme araçlarıyla farklılaşır. Ayrıca, özellikle denetleyicisine girdiğiniz anahtar kelimeler için web sitenizin etki alanının tam sıralamasını gösterirler. 

SerpWatch üzerinde kontrol etmek istediğiniz anahtar kelimeler için bir sınırlama vardır, web siteniz için her gün ücretsiz olarak analiz edebileceğiniz maksimum 5 kelimeyi ve sıralamalarını görebilirsiniz. SERP sonuçları için sağlanan araç hakkında daha fazla ayrıntı için kaydolmalısınız.

Sonuç

Doğru anahtar kelimeler ile organik TO’larınızı ve arama motorlarındaki sıralamanızı artıracağı ve web sitenizin SERP’de daha görünür olacağı çok açıktır . Bu sıralama denetleyici araçları, rakiplerinizle olan anahtar kelime farkınızı daraltmanıza ve işletmeniz için seçtiğiniz tarayıcıda daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. 

Bu araçların etkin kullanımı sayesinde, web sitenizin trafiğini potansiyel satışlara dönüştürmede hiçbir engel kalmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu